Aktualności


Szczególne wyróżnienie

12.08.2020

Kilka miesięcy temu wielu z nas przy okazji noworocznych życzeń zastanawiało się co przyniesie rok 2020? Nie wiem jednak czy wielu z Państwa wie, że stojące obok siebie dwie dwudziestki należą do rzadkiego gatunku liczb bowiem 2020 to tzw. liczba autobiograficzna.

Patrząc na to co zadziało się w pierwszej połowie tego roku, a dokładniej na pandemię COVID-19 stwierdzenie, że jest to szczególny rok, brzmi nieco jak ponury żart. Ale może niekoniecznie? Numerolodzy twierdzili, że 2020 to rok w którym ważna będzie współpraca zespołowa, bo to dzięki niej mogą powstać solidne fundamenty naszej przyszłości.

Rok 2020 jest też szczególny dla kibiców piłki nożnej szczególnie tych z Polski. Po raz pierwszy bowiem odwołany został konkurs na Złotą Piłkę, w której jednym z faworytów był Robert Lewandowski. Była szansa, żeby nasz rodak znalazł się w galerii sław obok takich postaci jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Michel Platini czy Johan Crujiff. A skoro jesteśmy przy nagrodach to okazuje się, że ten nieszczęsny wirus namieszał również w innych prestiżowych trofeach. Wciąż bowiem nie znamy dokładnej daty 93.ceremonii rozdania Oskarów czyli najważniejszego wyróżnienia w świecie filmowym.

Dla nas agentów to był szczególny rok bowiem wielu musiało uwierzyć w to, że da się sprzedawać bez spotkania osobistego. Przynajmniej w teorii zwiększyła się świadomość ubezpieczeniowa, klienci zaczęli zwracać uwagę na bezpieczeństwo finansowe, ale też firmy ubezpieczeniowe zaczęły wprowadzać ograniczenia. Odwołano spotkania grup, szkolenia, wielu agentów zostało samych z nową biznesową rzeczywistością.

Mili państwo możecie odnieść wrażenie, że nieco skaczę z tematu na temat, ale absolutnie tak nie jest! Bowiem jest jedna rzecz, która łączy wszystkie poruszone wątki, a mianowicie Certyfikat Agenta Ubezpieczeniowego przyznawany przez Stowarzyszenie Doradców Bezpieczna Perspektywa. Podobnie jak w świecie piłki nożnej złota piłka jest symbolem sukcesu, tak w branży filmowej jest nim statuetka Oskara. W naszym, ubezpieczeniowym świecie mamy ambicje, aby tym wyznacznikiem był właśnie przyznawany przez nasze Stowarzyszenie certyfikat.

Certyfikat przyznawany jest właśnie od 2020 roku i jest to potwierdzenie szczególnego poziomu. Poziomu, który opiera się o najwyższe standardy etyczne, najlepsze umiejętności doradcze, szeroką wiedzę produktową. Certyfikat to specjalny komunikat skierowany zarówno do klientów jak i koleżanek i kolegów po fachu. Dla klienta spotkanie z agentem wyróżnionym naszym certyfikatem to gwarancja fachowej i rzeczowej porady ubezpieczeniowej. Porady, która opiera się o kompleksowe rozwiązania i szerokie spojrzenie. A dla osób po fachu znajomość agentów wyróżnionych certyfikatem to szansa na naukę od najlepszych. Naukę nowatorskiego sposobu pracy, naukę całej filozofii sprzedaży ubezpieczeń. Wyróżnieni agenci to osoby, które z chęcią dzielą się swoją wiedzą bowiem swoją postawą i działaniami dążą do poprawy poziomu całego rynku ubezpieczeniowego w Polsce.

Jedna rzecz mocno różni jednak Złotą Piłkę i Oskara od naszego certyfikatu. Brytyjska aktorka Rachel Weisz odbierając statuetkę Oskara sama przyznała, że „wiele osób odbierając Oscara, mówi, że czują się spełnione, ale dla mnie oznaczało to raczej początek drogi. Chcę się cały czas rozwijać”. Tak samo jest w przypadku naszego Stowarzyszenia i przyznawanych certyfikatów. Certyfikat to też zobowiązanie. Zobowiązanie agenta do ciągłego podnoszenia poziomu swojej wiedzy, ćwiczenia swoich umiejętności, rozwoju swojej marki osobistej. To też gotowość do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Dla wyróżnionych certyfikat to nie tylko prestiż i ogromny sukces, ale to także przynależność do najważniejszej grupy w ich zawodowym życiu. Grupy agentów wyróżnionych certyfikatem współpracujących ze Stowarzyszeniem. Zyskujesz ogromne wsparcie ludzi myślących w taki sposób jak ty, wyznających te same zasady, standardy, wiernych tym samym wartością, a do tego dążących do tego samego mistrzowskiego poziomu. Stajesz się w ten sposób członkiem szczególnej mentoringowej rodziny. Rodziny, która czerpie najlepsze praktyki od swojego mentora, ale która też w całości pracuje na sukces poszczególnych jej członków.

Widoczna na certyfikacie moneta w symboliczny sposób pokazuje rolę grupy w indywidualnym sukcesie Agenta. Wychodzi zatem na to, że numerolodzy mieli rację!

© 2020. Bezpieczna Perspektywa. All Rights Reserved. | Nasza polityka prywatności |Created by Formbrand